Üye Ol · Giriş Yap · i-PUAN Takip Et

Shaman Dance Theatre - Buluşma
Yer:Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu
Adres:Konyaaltı Sahil Şeridi
Başlangıç Saati:9:30pm
Tarih: 9:30pm 1 Mayis 2013, 9:30pm 8 Mayis 2013, 9:30pm 15 Mayis 2013, 9:30pm 22 Mayis 2013, 9:30pm 29 Mayis 2013,
Fiyat:VIP - 120.00 TL Tam - 80.00 TL
Yorum Eklehaberdar et
twitter paylaş Facebook


Shaman Dans Tiyatrosu, farklı dans disiplinlerinde üretimler yapan, dünyanın önemli koreograflarının, topluluk bünyesinde yetişen sanatçılarla beraber oluşturdukları, Türkiye’nin kültürel zenginliklerini evrensel bir dille ifade edecek eserleri seyirciyle buluşturmaktadır.

Yönetmenliğini Murat Uygun’un yaptığı topluluk, sanatsal üretimlerinde, doğu ile batıyı, geleneksel ile moderni, evrensel ile yereli buluşturmayı hedeflemektedir.

Yaptığı yenilikçi üretimlerle özgün sahneleme biçimleri oluşturmayı amaçlamayan Shaman Dans Tiyatrosu, adını, aynı zamanda tarihteki ilk oyuncu ve dansçı olduğu düşünülen şamandan aldı.

2004 yılında kurulan Shaman Dans Tiyatrosu, bugüne kadar yapmış olduğu gösterilerle dünya çapında birçok seyirciye ulaşmıştır. 2012 yılında 45 günde gerçekleştirilen 37 gösterilik Hollanda turnesi ile büyük beğeni kazanmasının yanı sıra Türkiye’nin yurtdışında yaptığı en uzun turneye imza atmıştır. Almanya’dan Japonya’ya, İtalya’dan Kazakistan’a, Hollanda’dan Katar’a kadar birçok ülkede yüzlerce gösteriyi gerçekleştiren Shaman Dans Tiyatrosu, sahne sanatlarının bir bütün olduğu düşüncesinden yola çıkan, dans, müzik, ritim ve tiyatro disiplinlerinde eğitim almış 60 sanatçının yer aldığı bağımsız bir topluluktur. Shaman Dans Tiyatrosu, içinde dans stüdyolarından kostüm atölyesine, müzik stüdyosundan, ışık tasarım atölyesine kadar tüm teknik üretim imkanları barındıran bir merkezde aralıksız olarak üretim çalışmalarını sürdürmektedir.

“Toprak suyla, ruh bedenle, can nefesle buluştu… Ve aşk ile buluştu insan."

“Buluşma” gösterisi uygarlıkların, kültürlerin, dillerin ve dinlerin buluştuğu Anadolu’nun hikayesini anlatmaktadır. Shaman Dans Tiyatrosu anlamı “güneşin doğduğu yer” olan Anadolu’yu, Kafkas dağlarından ışıklar ülkesi Endülüs’e kadar uzanan bir kültürel coğrafyanın üzerinden anlatmaktadır. Yüzlerce yıldır anlatıla gelen masal, hikaye ve efsanelerden faydalanarak hazırlanan senaryo, farklı zamanları aynı sahnede buluşturmayı hedefliyor. Bu amaçla sahne hem farklı renklerin ve kültürlerin, hem de hikayesi anlatılan aşıkların buluşma yeri olarak tanımlanıyor. Adem ile Hava, Kerem ile Aslı, Ferhat ile Şirin, Paris ve Helen, Süleyman ve Hürrem gibi büyük aşk efsaneleri aynı öyküde yer alıyor.

Anadolu’nun her bölgesinden dansların çağdaş dans ile harmanlanarak sergilendiği gösteride Türkiye’nin kültürel bileşenlerinin ve kültürel değerlerinin altı çiziliyor. Böylece kültürel hazinemizde yer alan tüm değer ve farklılıkların buluşmasının bizi ve asıl bütünü oluşturduğu gözler önüne seriliyor.

“Buluşma”; resital, dans gösterisi, tiyatro ve müzikal gibi formatlar harmanlanarak oluşturuldu. Eserin adına paralel olarak, Anadolu’nun her köşesinden dansların ve türkülerin yanında, modern dans ve bale gibi disiplinlerin, Sema ve Semah gibi ritüellerin, Gölge Tiyatrosu ve akrobasi gibi tekniklerin kullanıldığı repertuar, Flamenko, Oryantal, Macar, Kafkas ve Balkan dansları ile desteklendi.

1. Perde
Şaman  {shaman}
Asya 
Mevlana 
Anadolu 
Buluşma ve Aşk 
Cepken ve Asker Yolu (Ayrılık)
Savaş 
Ölüm 

2. Perde
Diriliş 
Zafer Davulları 
Eve Dönüş 
Düğün 
Karagöz-Hacivat 
Kafkaslardan Endülüs’e 
İstanbul
Renklerin BuluşmasıBeğenenler
NO LOCATIONDATA - !
Bu Etkinliğe Katılırım

Katılacaklar
NO LOCATIONDATA - !
Belki Katılırım
NO LOCATIONDATA - !
Mekandaki diğer etkinlikler
Bu mekanda başka bir etkinlik yok

Sarı Sayfalar
İstanbul
Ankara
İzmir
Istanbul Sarı Sayfalar
Etkinlikler
İstanbul
Ankara
İzmir
İçerik Ekle
Mekan Ekle
Etkinlik Ekle
İlan Ekle
İndirim Ekle
Takip Et
Facebook
Twitter
YouTube
Yardım
İletişim
Sitemize Reklam Verin
Müşteri Kontrol Paneli
Diğer Başlıklar
Yaylagul Multi Medya
Email Marketing
Gizlilik Sözleşmesi
Privacy Policy
Turkey Guide
Turkei
Secret Age
Yaylagül Multimedya Ltd. Büyükdere cd. Bentek İş Merkezi Kat: 5 No: 47 D: 501/502 Mecidiyeköy / İstanbul Telefon : Fax