Üye Ol · Giriş Yap · i-PUAN Takip Et

Mavi Göl

0 yıldız (0) Yorum
Kayaş mevkii
Tel:-


Kategori: Görülecek Yerler
yorum ekle beğen iletişim kur
haberdar et twitter paylaş facebook paylaş
Vatandaşların yararlanabileceği rekreasyon alanlarının başında 2 milyon 121 metrekarelik devasa kullanım alanıyla Kayaş yakınlarındaki Mavi Göl geliyor. Mavi Göl, aktif piknik alanı olarak kullanılması amacıyla Bayındır Barajı'nın rehabilite edilmesiyle oluşturuldu.

Kent merkezine yalnızca 12 kilometre uzaklıkta bulunan Mavi Göl, alandaki donatılarıyla Ankaralıların dinlenme ve piknik ihtiyaçlarını karşılıyor. Mavi Göl'ün kullanım alanında piknik yapanlar için 370 barbekü, bin 800 ahşap piknik masası, 60 çardak, 30 göl manzaralı gölgelik, 50 aile salıncağı, çay bahçeleri, seyir terasları, çeşmeler ve tuvaletler bulunuyor.

Rekreasyon alanında aileleriyle birlikte pikniğe gelen çocuklar da düşünülerek 2 büyük ve 20 küçük oyun grubu yerleştirilen Mavi Göl'de ayrıca, 2'si ahşap, 2'si plastik duba sistemli olmak üzere 4 iskele de bulunuyor. Yelkenli teknelerin de bulunduğu Mavi Göl'de isteyenler, can yeleği takarak deniz bisikletlerine binebiliyor. Ayrıca, özel hazırlanan bir başka iskelede de vatandaşların balık tutmasına izin veriliyor. Spor yapmak isteyenlerin de düşünüldüğü alanda, voleybol, basketbol, futbol sahaları, 1 mini golf sahası, 4 kondisyon aleti grubu ve patika yürüyüş yolları da vatandaşlara hizmet veriyor.

Amatör ressamlara şövale

Mavi Göl'de, güneşin batışını ya da gün ışıklarının göl üzerinde oynaşmasını resmetmek isteyen amatör ressamlar için 'Ressamlar Kordonu' bulunuyor. Amatör ressamlar, kordonda kendileri için hazırlanan şövaleleri kullanabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, alana 450 park aydınlatma direği yerleştirildiğini belirterek, 12 ve 10 metre boyundaki direklerin geceleri yolları ve barajı mavi ışıkla, ağaçları ise yeşil ışıkla aydınlatarak rengarenk bir görünüm kazandırdığını ifade ettiler.

Mavi Göl'e gelen vatandaşların rahat bir ortamda piknik yapmalarını sağlamak amacıyla gün boyunca 4 atlı güvenlik görevlisi de göl çevresinde tur atıyor. Kent merkezine yakınlığıyla ulaşımın kolay olduğu baraj bölgesinde, özel arabalarıyla gelenlerin kullanabilmesi için büyük bir otopark ve baraj içi küçük cep otoparkları bulunuyor.
İlk yorumu siz yapın !!


Mekan Resimleri
Resim Yok
Sizden Gelenler
Resim Yok
Resim Ekle

Bu mekana yorum yapan kullanıcılar
aşağıdaki diğer mekanlarada yorum yaptılar.Sarı Sayfalar
İstanbul
Ankara
İzmir
Istanbul Sarı Sayfalar
Etkinlikler
İstanbul
Ankara
İzmir
İçerik Ekle
Mekan Ekle
Etkinlik Ekle
İlan Ekle
İndirim Ekle
Takip Et
Facebook
Twitter
YouTube
Yardım
İletişim
Sitemize Reklam Verin
Müşteri Kontrol Paneli
Diğer Başlıklar
Yaylagul Multi Medya
Email Marketing
Gizlilik Sözleşmesi
Privacy Policy
Turkey Guide
Turkei
Secret Age
Yaylagül Multimedya Ltd. Büyükdere cd. Bentek İş Merkezi Kat: 5 No: 47 D: 501/502 Mecidiyeköy / İstanbul Telefon : Fax